Parafia Św. Katarzyny Panny i Męczennicy w Kamionce Małej

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Ogłoszenia parafialne w XXIV Niedzielę Zwykłą- 15 września 2019r.

1. Dzisiejsza jest Światowym Dniem Środków Przekazu. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim tym parafianom, którzy kupują czasopisma katolickie w naszej parafii. Lektura czasopism religijnych rozwija wiedzę religijną i umacnia wiarę.

Msza Święta o godz. 9.00 w kaplicy w Maliniskach.

Część składki na PUJPII Krakowie i Tarnowie.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Odpust Limanowski. Główna uroczystość

odpustowa – połączona z dziękczynieniem za plony – pod przewodnictwem

Arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego w niedziele 22 września.

3. Ks. Kustosz w sposób szczególny zaprasza naszą parafię na Mszę Świętą w

środę 18 września o godz. 11.00. Liturgiczna Służba Ołtarza i dziewczęca Służba

Maryjna pielgrzymuje w sobotę 21 września o godz. 11.00. Udamy się busem o

godz. 9.30. Potrzebna jest zgoda rodziców.

4. W środę, 18 września, przeżywamy Patronalne święto młodzieży w dniu

święta Św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy :

- w poniedziałek – św. Korneliusza, pap. I Cypriana, bp. męcz.

- w piątek – Świętych Męczenników Koreańskich

- w sobotę Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

6. W piątek po Mszy Świętej spotkanie Zespołu Synodalnego.

7. Wczoraj był ogólnopolski dzień „Polska pod Krzyżem”, aby wynagradzać za zniewagi

i bluźnierstwa wobec Krzyża Chrystusowego. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział

w Drodze Krzyżowej.

8. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu rodziców za ofiary złożone na leczenie

chorych dzieci. Zebrano 2630 zł.

9. Diecezjalna pielgrzymka Arcybractwa SH NSPJ odbędzie się 27 września w Piwnicznej.

Wyjazd na pielgrzymkę z Kamionki – Nagórze o godz. 14.00. Zapisy u p. Stanisławy

Zelek do 20 września .

10. Pani Sołtys zwołuje zebranie wiejskie dotyczące opracowania projektu budżetu

Sołectwa na rok 2020. Zebranie odbędzie się w dniu 18 września o godz. 18.45

/w

środę po Nowennie/ w szkole Podstawowej z udziałem Pana Wójta.

INTENCJE MSZALNE 16 – 22.09.2019

godz. 700 +Stefan Zelek

godz. 700 +Stanisław Chełmecki w rocz. śmierci

godz. 1800 +Wanda Ciavarella Zelek

godz. 700 +Kazimiera Stosór

godz. 1800 +Piotr Zelek

1. 700 Dziękczynna i z prośbą o zdrowie i błog. Boże w 23 rocz.

ślubu Beaty i Jana Zelków

godz. 700 Za Parafian

godz. 900 Za wszystkich dobroczyńców naszej parafii

/ w kościele/

godz. 1100 +Małgorzata Knurowska

O nas

Nasza Parafia należy do jednej z najstarszych parafii na Ziemi Limanowskiej. Jej początki sięgają drugiej połowy XIV w.

Jesteśmy tutaj

Kamionka Mała 135, 34-602 Laskowa